Bölüm Başkanından

Doğuş Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü Web Sayfamıza Hoş Geldiniz

Yazılım Mühendisliği Bölümümüz 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında ilk kez eğitime başlamıştır ancak 20 yıldır mevcut olan Bilgisayar Mühendisliği Bölümümüzün desteği ile öğretim üyelerinin bir kısmı tarafından kurulmuştur.

Yazılım Mühendisliği öğretim üyeleri özellikle bilgisayar yazılım uygulamaları konusunda hem akademik çalışmalarla,  hem de yazılım projelerinde aldıkları görevlerle öne çıkmış çok değerli kişilerdir.

Yazılım Mühendisliği bölümümüzün öğretim üyelerinin gerçekleştirdiği yazılım projeleri maliyet hesabı modellemesi, dünyanın saygın dergilerinde yayınlanmış ve pek çok referans almıştır. Ayrıca bölüm öğretim üyelerince geliştirilmiş, dünyaca tanınan algoritmalar mevcuttur.

Yaratıcı, yenilikçi, takım ruhuna ve bağımsız düşünce yeteneğine ve etik değerlere sahip, yaşam boyu öğrenime inanmış, ulusunun ve insanlığın gelişimine katkıda bulunacak bilgi ve beceri ile donatlımış yazılım mühendisleri yetiştirmek amacındayız.

Yazılım Mühendisliği 21.yüzyılın en önemli mesleğidir. Bilgisayar yazılımları artık bütün sistemleri kontrol eden nesnelerdir. Hukuk sistemi, tıp dünyası, otomotiv dünyası, hava yolları ve aklınıza gelebilecek her sistem, artık akıllı bir yazılım kontrolündedir ve yazılım mühendisleri toplum içinde çok önemli fonksiyonlara sahip olmaktadır. Yazılım mühendisleri, gerek dünyada, gerekse ülkemizde en çok aranılan ve kolaylıkla en kaliteli pozisyonlarda iş bulabilen mühendislerdir.

Yazılım mühendsiliği öğrencileri, Doğuş Üniversitesinin diğer öğrencileri gibi Erasmus faaliyetleri ile Avrupa’da 1  veya 2 yarıyıl eğitim görmek, ayrıca üniversitede diğer bölümlerle Çift anadal ve Yandal eğitimlerine katılma hakkında da shiptir. Yazılım Mühendsiliği öğrencileri, eğitimleri esnasında Doğuş üniversitesindeki olanaklarla sosyal yönlerini de geliştirecek çok yönlü bireyler olarak yetişmektedirler.

Yazılım Mühendisliği Bölümü , Bilgisayar Mühendsiliği ve Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri Yüksek Lisans ve Doktora programlarını da verdiği dersler ve yönettiği tezlerle desteklemektedir.

Bölümümüze katılan yeni öğrencilerimize hoş geldiniz diyor ve emsalsiz başarılarınızı şimdiden kutluyorum.

En iyi dileklerimle…

Prof. Dr. Mitat UYSAL

Bölüm Başkanı